سامانه همتا

سامانه همتا چه امکاناتی در اختیار ما قرار می دهد ؟

در زیر مهمترین کاربردهایی که سایت سامانه همتا در اختیار ما قرار میدهد و اکثر افراد به آن نیازمند میباشند ، قرار دارد که آموزش های هر بخش بصورت مجزا در قسمت مربوطه ذکر شده است.

  • استعلام سریال گوشی
  • رجیستری گوشی جدید
  • انتقال مالکیت گوشی
  • نمایش شماره اخرین مالک

طرح رجیستری گوشی موبایل چیست ؟

حتما در مورد طرح رجیستری گوشی های موبایل اطلاعاتی در رسانه ها مشاهده کرده اید. طرح رجیستری به هدف جلوگیری از واردات گوشی های قاچاق به داخل کشور اجرا شده است. فاز اول طرح رجیستری در مهر ماه پیاده سازی شد و از 14 آذر ماه هم پیاده سازی فاز دوم این طرح بودیم که مختص برند اپل و آیفون بود و هم اکنون بعد از گذشت چندین ماه تمامی برندهای تلفن همراه را شامل این طرح شده است. با اجرای طرح رجیستری تمامی گوشی های تلفن همراه که از طریق مبادی قانونی و گمرک وارد کشور نشده باشند امکان آنتن دهی و استفاده از اپراتورهای ایرانی را نخواهند داشت (فقط یک ماه امکان استفاده از گوشی میباشد) . اما مطمئنا در این میان سوالات زیادی برای کاربران ایجاد میشود. چگونه گوشی را رجیستر کنیم؟ برای پاسخ به این سوالات سامانه همتا راه اندازی گردیده است. سامانه همتا در واقع یک پایگاه همیشه در دسترس برای پاسخگویی به سوالات افراد در رابطه با طرح رجیستری موبایل است. دسترسی به این سامانه از طریق سایت، از طریق کد دستوری، پیامک و حتی اپلیکیشن آن امکانپذیر است.

سامانه همتا چیست؟

 سامانه همتا مجری طرح رجیستری از طرف وزارت ارتباطات میباشد. این سامانه وظیفه مدیریت گوشی‌ها و دیگر دستگاه‌های مشمول طرح رجیستری را بر عهده دارد.

هدف اصلی این سامانه مبارزه با قاچاق کالا و حفاظت از حقوق مصرف کننده در چارچوب طرح رجیستری و مقابله واردات غیرقانونی و مشخص شدن صاحب اصلی گوشی میباشد.

تمامی خریداران و فروشندگانی که تصمیم به مبادله گوشی‌های تلفن همراه دارند باید از طریق این سامانه اقدام و تائید اصالت گوشی و ثبت آن به نام خود اقدام نمایند.

استعلام گوشی از طریق سایت سامانه همتا

برای استعلام کافی است به سایت سامانه همتا مراجعه کنید و در آن گزینه استعلام اصالت را وارد کنید و در نهایت IMEI گوشی را وارد کرده و نتیجه را مشاهده کنید.

نحوه فعال کردن گوشی (ثبت گوشی جدید در سامانه همتا)

برای ثبت و فعال سازی گوشی کافی است از طریق یکی از روش‌های تائید شده توسط این سامانه اقدام به ثبت IMEI گوشی کنید. این کار مستلزم داشتن IMEI گوشی است که باید از طریق دو روش به دست بیاید. این شماره روی جعبه دستگاه نوشته شده است و همچنین با شماره گیری *#06# می‌توان به آن دسترسی داشت. همچنین شما نیاز به یک کد ۶ رقمی دارید که برای گوشی های جدید بر روی کارت گارانتی دستگاه میباشد و برای گوشی های دست دوم باید از مالک قبلی گوشی دریافت نمایید.

ورود به سایت همتا

هزینه رجیستری آیفون ۱۲

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید