اپل امنیت کاربر را با حفاظت از داده های قدرتمند جدید ارتقا می دهد.

اپل امنیت کاربر را با حفاظت از داده های قدرتمند جدید ارتقا می دهد.
تأیید کلید تماس iMessage، کلیدهای امنیتی برای Apple ID، و حفاظت پیشرفته داده برای iCloud ابزارهای جدید مهمی را برای محافظت از حساس ترین داده ها و ارتباطات در اختیار کاربران قرار می دهد.

اپل امروز سه ویژگی امنیتی پیشرفته را با تمرکز بر محافظت در برابر تهدیدات داده‌های کاربر در فضای ابری معرفی کرد که نشان‌دهنده گام بعدی در تلاش مداوم خود برای ارائه راه‌های قوی‌تر به کاربران برای محافظت از داده‌هایشان است. با تأیید کلید تماس با iMessage، کاربران می توانند تأیید کنند که فقط با افرادی که قصد دارند در ارتباط هستند. با کلیدهای امنیتی برای اپل آیدی، کاربران این انتخاب را دارند که برای ورود به حساب اپل آیدی خود به یک کلید امنیتی فیزیکی نیاز داشته باشند. و با استفاده از حفاظت پیشرفته داده برای iCloud، که از رمزگذاری سرتاسر برای ارائه بالاترین سطح امنیت داده‌های ابری اپل استفاده می‌کند، کاربران این انتخاب را دارند که از داده‌های مهم iCloud از جمله پشتیبان‌گیری iCloud، عکس‌ها، یادداشت‌ها و غیره بیشتر محافظت کنند.

با پیچیده تر شدن و پیچیده تر شدن تهدیدات علیه داده های کاربر، این ویژگی های جدید به مجموعه ای از محافظت های دیگر می پیوندند که محصولات اپل را به ایمن ترین در بازار تبدیل می کند: از امنیت که مستقیماً در تراشه های سفارشی ما با بهترین رمزگذاری دستگاه و داده ها در کلاس خود قرار داده شده است. محافظت‌ها، به ویژگی‌هایی مانند حالت قفل، که سطح امنیتی اختیاری و افراطی را برای کاربرانی مانند روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق بشر و دیپلمات‌ها ارائه می‌کند. اپل متعهد است که هم امنیت دستگاه و هم امنیت ابری را تقویت کند و به مرور زمان محافظت های جدیدی را اضافه کند.

در اپل، ما در تعهد خود برای ارائه بهترین امنیت داده در جهان به کاربران خود تزلزل ناپذیریم. کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم افزار اپل گفت: ما دائماً تهدیدات در حال ظهور برای داده های شخصی آنها را در دستگاه و در فضای ابری شناسایی و کاهش می دهیم. تیم‌های امنیتی ما به‌طور خستگی‌ناپذیر برای ایمن نگه‌داشتن داده‌های کاربران کار می‌کنند و با تأیید کلید تماس iMessage، کلیدهای امنیتی و حفاظت پیشرفته داده برای iCloud، کاربران سه ابزار جدید قدرتمند برای محافظت بیشتر از حساس‌ترین داده‌ها و ارتباطات خود خواهند داشت.»

 

تأیید کلید تماس با iMessage

 

اپل با راه اندازی iMessage در استفاده از رمزگذاری سرتاسر در خدمات ارتباطی مصرف کننده پیشگام شد، به طوری که پیام ها فقط توسط فرستنده و گیرنده قابل خواندن بودند. FaceTime همچنین از زمان راه اندازی از رمزگذاری برای حفظ خصوصی و ایمن نگه داشتن مکالمات استفاده کرده است. اکنون با تأیید کلید تماس با iMessage، کاربرانی که با تهدیدات دیجیتالی خارق‌العاده روبرو هستند - مانند روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق بشر و اعضای دولت - می‌توانند تأیید کنند که فقط با افرادی که قصد دارند پیام ارسال می‌کنند. اکثریت قریب به اتفاق کاربران هرگز هدف حملات سایبری بسیار پیچیده قرار نخواهند گرفت، اما این ویژگی یک لایه امنیتی اضافی مهم را برای کسانی که ممکن است باشند فراهم می کند. مکالمات بین کاربرانی که تأیید کلید تماس iMessage را فعال کرده‌اند، در صورتی که یک دشمن فوق‌العاده پیشرفته، مانند یک مهاجم تحت حمایت دولت، موفق شود که سرورهای ابری را نقض کند و دستگاه خود را برای استراق سمع این ارتباطات رمزگذاری‌شده وارد کند، هشدارهای خودکار دریافت می‌کند. و برای امنیت بالاتر، کاربران تأیید کلید تماس iMessage می‌توانند یک کد تأیید تماس را شخصاً، در FaceTime یا از طریق تماس ایمن دیگری مقایسه کنند.

 

کلیدهای امنیتی

 

اپل در سال 2015 احراز هویت دو مرحله ای را برای Apple ID معرفی کرد. امروزه، با بیش از 95 درصد از حساب های فعال iCloud که از این محافظت استفاده می کنند، این سیستم پرکاربردترین سیستم امنیتی حساب دو عاملی در جهان است که ما از آن آگاه هستیم. اکنون با استفاده از کلیدهای امنیتی، کاربران می توانند از کلیدهای امنیتی سخت افزاری شخص ثالث برای افزایش این حفاظت استفاده کنند. این ویژگی برای کاربرانی طراحی شده است که اغلب به دلیل نمایه عمومی خود، با تهدیدهای هماهنگ برای حساب های آنلاین خود مواجه می شوند، مانند افراد مشهور، روزنامه نگاران و اعضای دولت. برای کاربرانی که شرکت می‌کنند، کلیدهای امنیتی با نیاز به کلید امنیتی سخت‌افزاری به عنوان یکی از دو عامل، احراز هویت دو مرحله‌ای اپل را تقویت می‌کنند. این امر احراز هویت دو مرحله‌ای ما را حتی بیشتر می‌کند و حتی یک مهاجم پیشرفته را از دستیابی به عامل دوم کاربر در یک کلاهبرداری فیشینگ جلوگیری می‌کند.

 

حفاظت از داده های پیشرفته برای iCloud

 

برای سال‌ها، اپل امنیت داده پیشرو در صنعت را بر روی دستگاه‌های خود با Data Protection، سیستم رمزگذاری پیچیده فایل‌ها که در iPhone، iPad و Mac تعبیه شده است، ارائه کرده است. اپل ایمن ترین دستگاه های موبایل موجود در بازار را می سازد. ایوان کرستیچ، رئیس مهندسی امنیت و معماری اپل گفت: و اکنون، ما بر روی آن پایه قدرتمند بنا می‌کنیم. «محافظت پیشرفته داده بالاترین سطح امنیت داده‌های ابری اپل است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا از اکثریت قریب به اتفاق حساس‌ترین داده‌های iCloud خود با رمزگذاری سرتاسر محافظت کنند تا فقط در دستگاه‌های مورد اعتماد خود رمزگشایی شوند.» برای کاربرانی که شرکت می‌کنند، «محافظت داده پیشرفته» بیشتر داده‌های iCloud را حتی در صورت نقض داده در فضای ابری محافظت می‌کند.

iCloud در حال حاضر از ۱۴ دسته داده حساس با استفاده از رمزگذاری سرتاسر به‌طور پیش‌فرض محافظت می‌کند، از جمله رمزهای عبور در iCloud Keychain و داده‌های Health. برای کاربرانی که «محافظت پیشرفته داده» را فعال می‌کنند، تعداد کل دسته‌های داده‌ای که با استفاده از رمزگذاری سرتاسر محافظت می‌شوند، به ۲۳ مورد می‌رسد، از جمله پشتیبان‌گیری iCloud، یادداشت‌ها و عکس‌ها. تنها دسته‌های اصلی داده‌های iCloud که تحت پوشش قرار نمی‌گیرند عبارتند از iCloud Mail، Contacts و Calendar به دلیل نیاز به همکاری با ایمیل، مخاطبین و سیستم‌های تقویم جهانی.

همانطور که در خلاصه جدیدی از تحقیقات نقض داده، "تهدید فزاینده برای داده های مصرف کننده در فضای ابری" که امروز منتشر شد، نشان داده شده است، امنیت پیشرفته برای داده های کاربران در فضای ابری بیش از همیشه مورد نیاز است. کارشناسان می گویند تعداد کل نقض اطلاعات بین سال های 2013 تا 2021 بیش از سه برابر شده است و تنها در سال 2021، 1.1 میلیارد پرونده شخصی در سراسر جهان فاش شده است. به طور فزاینده ای، شرکت ها در سراسر صنعت فناوری با اجرای رمزگذاری انتها به انتها در محصولات خود به این تهدید رو به رشد رسیدگی می کنند.

..

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید